תיקון ארגזי רוח

ארגזי רוח מספקים הגנה לחלקו התחתון של גג רעפים, בהיותם אלמנט בולט סביב שולי הגג השפעתם על מראה הבית מרחיקת לכם ולפיכך חשוב שיהיו מעוצבים ונאים.

ללא ארגז רוח שוליו של גג הרעפים באזור הבולט אל מעבר לקירותיו החיצוניים של הבית נותרים חשופים. במצב כזה זרמי אוויר, מים, לחות ועצמים שונים ואף ציפורים יכולים לחדור אל מתחת לגג ולגרום לו נזק. לחות ומים יפגעו בקונסטרוקציית העץ, עלים וענפים יצטברו מתחת לגג, ציפורים יבנו שם קן, משבי רוח חזקים עלולים להזיז רעפים ממקומם ואולי גם לגרום לסדקים, שברים ועוד.
חדירה חופשית של רוח גם תפגע בבידוד התרמי ותגרום לעליה בהוצאות הסקה וקירור. תפקיד נוסף של ארגזי רוח עשוי להיות הסתרת מרזבים והגנה עליהם.
מכיוון שארגזי רוח הם אלמנט בולט המקיף את שוליו העליונים של המבנה הם בעלי נוכחות אותה חייבים לקחת בחשבון בכל הקשור לעיצוב מראה הבית מבחוץ.

בעת תכנון ארגזי רוח חדשים יש לתת את הדעת למכלול תפקידיהם, הפרקטיים והאסתטיים כאחד, כפי שאלה פורטו לעיל. ארגזי רוח ישנים שאותות הזמן ניכרים עליהם ניתן לצפות בלוחות אלומיניום כך שיקבלו מראה חדש, נאה ומודרני.

עיצוב ארגזי רוח

ארגזי רוח מוקמים כמבנה תחת קורות הגג הבולטות אל מעבר לקירותיו החיצוניים של המבנה. קורות אלה מהוות אם כן חלק בלתי נפרד מארגז הרוח השוכן תחתיהם, הן המקנות לו חלק ניכר מחוזקו, תמיכה נוספת מספק הקיר. הארגז עצמו מורכב מקורות עדינות יחסית כדי למנוע העמסת משקל יתר. יש לזכור שארגז הרוח הוא מעין חיפוי כך שעליו לשאת רק את משקלו העצמי כמו גם לעמוד בעומסים שיוצרות רוחות החורף העזות כשהן מכות בו.  ארגזי רוח יכולים להיות רחבים יותר או פחות, בנויים בזוית כזו או אחרת, צבועים בגוונים שונים, הכול כדי לשוות להם מראה המחמיא לעיצוב של המבנה.

ארגזי רוח ישנים לעומת אחיהם המודרניים

בעבר נבנו ארגזי רוח כשהקונסטרוקציה התומכת אותם, כמו גם הלוחות סביבם, עשויים עץ. ארגזים כאלה עשויים להאריך ימים, במיוחד אם מטפלים בהם נכון, מלטשים וצובעים מחדש מדי כמה שנים, לפי הצורך. אולם עץ מטבעו שהוא עלול לספוג לחות ולהירקב, מסיבה זו ארגזי רוח ישנים עשויים להיראות בלויים, דהויים וחורים פעורים בהם. דרך יעילה לשקם ארגזי רוח כאלה היא באמצעות ציפוי בלוחות אלומיניום. כך אין צורך לפרק את הארגזים הישנים או אפילו את לוחות העץ שניזוקו, לוחות האלומיניום מחוברים אל הארגז הישן כמות שהוא ומספקים מעטפת חדשה, נאה ועמידה.

ארגזי רוח חדשים נבנים מלכתחילה מחומרים עמידים, ארגזים מודרניים ניחנים בעיצוב בקווים עדינים ומדויקים. בין אם מדובר בארגז רוח חדש או ציפוי ארגז רוח ישן באלומיניום ניתן לבחור בין מגוון צבעים ועיצובים ולהשיג מראה המחמיא למבנה.