פרגולות 

פרגולות הפכו פופולאריות מאוד בארצנו. הסיבות לכך רבות, פרגולה היא תוספת נאה לגינה או למרפסת, היא משפיעה על העיצוב והאווירה באזור סביבה, היא מספקת מקום נעים ומוצל לשבת בו בימי הקיץ, גג הפרגולה יכול להיות אטום למים וכך ניתן לאחסן תחתה דברים בחורף כשהם מוגנים מגשם (ריהוט גן למשל).
פרגולות בכל רחבי הארץ נבנות מסוגים שונים של עץ כאשר הפופולארי ביותר מביניהם הוא עץ אורן. ניתן לשלב פרגולה עם דק עץ תחתיה, פעמים אחרות הפרגולה סוככת מעל מרפסת מרוצפת וכך מסייעת ליצור מעין שלב בינייםם בין פנים הבית לחוץ.
בפסקאות הבאות תכלו לקרוא מעט אודות מאפייניהן של פרגולות, עיצובים נפוצים, אישורים נדרשים, כיצד לבחור בעלי מקצוע שיקימו פרגולה כזו עבורכם ועוד.

הקלות בחוק התכנון והבניה

בשנים האחרונות הוכנסו תיקונים הנוגעים להקמת פרגולות בחוק התכנון והבנייה כמו גם בתקנות לפיהן פועלות וועדות התכנון והבנייה האזוריות, שינויים אלה בוצעו כדי להקל על מי שמעוניינים להקים פרגולות כמו גם כדי להפחית את העומס על הרשויות אשר נדרשו בעבר לאשר פרגולות ממש כשם שמאשרים כל תוספת בנייה אחרת.  בפי העם נודעו השינויים הנ"ל בכינוי "חוק הפרגולות". כולם כיום יודעים שניתן להשיג בקלות אישור להקמת פרגולה ובלבד שזו נבניית בהתאם לכללים אשר נועדו להבטיח שאכן מדובר במעין סככה לגן ולא "חדר" אשר לו קירות רצפה וגג.

סוגי עץ מומלצים לבניית פרגולה

האקלים באזור השרון הוא ארץ ישראלי טיפוסי. בחורף ישנן סערות בעוצמה בינונית, טמפרטורות נמוכות למדי אולם שרק לעיתים רחוקות מאוד מתקרבות לנקודת הקיפאון. בקיץ הטמפרטורה מטפסת עד לכדי 40 מעלות צלזיוס (בשרון רק לעיתים רחוקות מאוד נמדדות טמפרטורות גבוהות מ40 מעלות) ובמקביל ישנם ימים לחים מאוד כך שבסך הכול עומס החום הוא גבוה.
בבואנו לבחור עץ לצורך בניית פרגולות בשרון יש לקחת בחשבון שני גורמים, המראה שאנו שואפים להשיג ועמידות בפני מזג האוויר. ישנם עצים הנחשבים בעלי מראה יוקרתי, עץ סוקויה, ארז או טיק למשל, ישנם עצים הנחשביםם עמידים מאוד כגון איפאה. סוג העץ בו נבחר ישפיע כמובן גם על מחיר הפרגולה. כדאי לדעת שרוב רובן של הפרגולות בשרון נבנות מעץ אורן, זאת משום שמדובר בעץ פשוט, נוח לעבודה, נאה, מחירו נמוך וניתן לצבוע אותו בלכה שקופה, מגוונת, לשמן או לצבוע בצע אטום וכך להקנות לא שלל מראות אפשריים.

תכנון נכון יבטיח מראה מרשים ושימושיות

בבואכם לבחור בעל מקצוע שיבנה עבורכם פרגולה בשרון יש לוודא שמדובר במי שלהם ניסיון מוכח בהקמת פרגולות דומות לזו שאתם חפצים בה. עיצוב נכון יבטיח שתקבלו פרגולה נאה, המחמיאה ובית ולחצר ואשר בה תוכלו להשתמש באופן הרצוי לכם. אנחנו מזמינים אתכם לפנות לצוות המקצוענים מבית חברת יעקב הרשנבוים המתמחים בבניית פרגולות, לקבלת מידע נוסף והצעת מחיר – לבניית הפרגולה המושלמת עבורכם.

  • unnamed (9)
  • unnamed (11)
  • unnamed (1)
  • unnamed (2)
  • unnamed (5)
  • unnamed (6)
  • unnamed (7)
  • unnamed (8)