תיקון מרזבים

חברת יעקב הרשנבוים עוסקת בתחום גגות הרעפים והמרזבים למעלה משלושים שנה.
בכל הקשור למרזבים החברה מספקת שירותי התקנה ותיקון של מרזבים מכל סוג. אנו מתחייבים לבצע כל עבודה באופן המקצועי ביותר ועבור המחיר המשתלם ביותר. על כל עבודה שאנו מבצעים ניתנת אחריות מלאה למשך תקופה ארוכה הנקבעת בהתאם לסוג המרזב שנבנה או תוקן.

למה חשוב לשמור על מרזבים תקינים

תפקידם של המרזבים הוא לאפשר ניקוז יעיל של מי גשם מגגות ומשטחים כגון מרפסות. תקלה במרזב עשויה לאפשר למים להגיע למקומות מהם יחלחלו אל הבית, פנים הקירות, תקרות, מתחת למרצפות ועוד. אם המרזב פגום ואינו מאפשר זרימה חופשית של מים, אלה עשויים להצטבר במקום כזה או אחר. היקוות כזו של מים עלולה להוביל למגוון בעיות כגון התפתחות עובש, ריח מעופש, כתמים וכמובן חלחול מים אל אזורים שאמורים להיוותר יבשים.

אילו תקלות ייתכנו במרזבים

באופן כללי ייתכנו שני סוגי בעיות, האחת היא נזילות שמתרחשות כאשר תפרים נפתחים, חלקי מרזב משתחררים, מתפרקים או נשברים או כאשר חומר ממנו עשוי מרזב ישן מחליד. בעיות מסוג אחר מתרחשות כאשר מרזבים נסתמים, באופן מלא או חלקי, כך למשל קורה כאשר זורמים אל המרזב חומרים המצטברים בו (לכלוך, עלים, ענפים, בוץ דביק וכד') או כאשר נגרם למרזב נזק מכאני (כיפופים או מעיכות) כתוצאה מפגיעה של עצם שנפל עליו, סולם שהונח כך שנשען על המרזב או כל עומס שפעל על המרזב מסיבה כזו או אחרת.
בעיה אחרת העלולה לצוץ היא במרזבים שלא נבנו תוך שמירה על זווית נכונה, כמו גם במרזבים שהוסטו ממקומם. זאת משום שכדי שהמרזבים ינקזו מים היטב צריך לשמור על שיפוע מינימאלי כלפי מטה לאורך המרזב כולו.

מומלץ לפנות למומחים בתיקון מרזבים

גם לחובבי פרויקטים מסוג "עשה זאת בעצמך" מומלץ לפנות למומחים ולא לנסות לבצע תיקונים במרזבים בעצמם. זאת משום שעבודה על מרזבים היא בדרך כלל, לפחות בחלקה, עבודה בגובה. בעלי מקצוע מתחום המרזבים והגגות מוסמכים לביצוע עבודות בגובה ויודעים לנקוט בכל אמצעי הבטיחות המתחייבים כך שהעבודה תבוצע כראוי ומבלי שאיש יפגע.

בעיות במרזבים עלולות להופיע בכל סוגי המבנים, בתי מגורים צמודי קרקע, בנייני דירות, מבני תעשיה וכד'. כיום נהוג להתקין מרזבים מחומרים מאריכי ימים כגון PVC או אלומיניום. בעבר נעשה שימוש גם בפח, חומר שמחליד עם השנים. מומלץ מאוד לבדוק את המרזבים לקראת בוא החורף, לפני הגשם הראשון. ביקורת כזו ניתן לבצע בזהירות בעצמנו או להזמין בעלי מקצוע שיבצעו עבורנו. בדיקה של המרזבים לפני הגשם הראשון, ניקויים, תיקון כל תקלה שנתגלתה בהם והבטחת ניקוז יעיל של המים מהגג עשויה לחסוך הוצאות נכבדות שנידרש להן אם כתוצאה מתקלה במרזב יחדרו מים אל המבנה.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל עניין הקשור במרזבים, נשמח לייעץ, לחלוק מן הידע הרב שברשותנו ולהציע לכם את הפתרון המשתלם ביותר עבורכם, בין אם מדובר בתיקון מרזב קיים או בהתקנה של מרזב חדש.